Sedm divů Hřebečska
Příspěvky
Dokonalá kuesta
5. 12. 2010
Zřejmě největším divem Hřebečska je samotný Hřebečovský hřbet, podle kterého dostal region kdysi své jméno. Úvodní část seriálu Sedm divů Hřebečska proto patří právě jemu.
Starobylý kostel vyšehorský
7. 12. 2010
Kostel Všech svatých ve Vyšehorkách na úpatí "Mohelničáku" se od svého vzniku ve 13. století příliš nezměnil, právem mu tedy náleží místo mezi sedmi divy Hřebečska.
Renesanční perla Moravských Athén
13. 12. 2010
Moravskotřebovský zámek po desítkách let chátrání znovu září svou (převážně) renesanční krásou a je místem, kam lidé chodí rádi. Obdivovat přitom mohou ukázky jak počátku renesance na Moravě, tak její přeměnu v manýrismus. Nezařadit jej mezi hřebečské divy by bylo troufalé...
Loubené náměstí s půlměsícem
20. 12. 2010
Svitavské náměstí Míru se může pyšnit jedním z nejdelších podloubí v Česku, jeho rekonstrukce v 90. letech byla oceněna jako nejzdařilejší oprava památkové zóny. Čtvrtým divem Hřebečska je tedy historické jádro Svitav.
Barokní věž knoflíkového hada
28. 12. 2010
Nový zámek u Lanškrouna alias Zámeček v současnosti mohl být vyhledávaným barokním skvostem. Místo toho málem zcela zanikl a dlouho strádal, ale nyní se opět "pere" o své místo na slunci.
Zlobivé i hodné tunely
6. 1. 2011
Dva ze tří nejstarších železničních tunelů v České republice se nacházely na Hřebečsku. Dnes jimi již vlaky nejezdí, ale proč je nezmínit? Známým je pak silniční tunel na Hřebči, který občas motoristům zavaří.
Nádrž s významem pro hanácké lány
10. 1. 2011
Poldr v Žichlínku, vybudovaný po katastrofálních povodních v létě 1997, je největší suchou nádrží v České republice. V případě podobných povodní by měl ochránit severní část Hané včetně krajské Olomouce.